Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZDRAVÉ ŠTĚNĚ Ať už si své štěně budete odebírat kdekoli, ujistěte se, že je zdravé. I coby laik to poznáte podle následujících příznaků: váha mezi 5-7kg (podle velikosti rodičů), nidky ne pod 5kg štěně je baculaté, pokud se právě najedlo, má při pohledu ze shora tvar "hrušky s ocáskem", v žádném přípaně nesmí být hubené štěně je čilé, hravé (pokud nechce jít zrovna spát) štěně nemá výtok z uší, očí nebo nosu štěně má čistý anální otvor štěně příjemně "štěňátkovsky" voní, v žádném případě nesmí páchnout močí nebo výkaly DOKRMOVÁNÍ ŠTĚŇAT Nejobecnějším příznakem hladu u štěňat je jejich neklid (vým to z vlastní zkušenosti). Dostatečně nasycené štěně v prvních dnech po porodu pouze spí, pokud se probouzí tka jenom ke krmení. Pokud buou štěňata neklidná, považujte to za příznak hladu. Při velkém počtu štěňat doporučuji co nejdříve si opatřit tzv. štěněčí mléko (na trhu se jich prodává spousta a stačí je pouze rozpustit ve vodě) a začít co nejdříve přikrmovat. Další věc na kterou nelze zapomenout je výživa matky. Spotřeba energie se při kojení zvyšuje až 3x, je nutno krmit velmi kvalitním krmivem, dodávat vitamíny a zejména minerální látky (my jsme feně dávali štěněčí granule, které jsme pak později rozpouštěli ve vodě a dávali je i štěňatům)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

labradorský retrívr

(Jitka, 15. 11. 2011 11:10)

Chtěla bych se zeptat do kolika stupňů může labradorský retrívr spát venku.

Re: labradorský retrívr

(Jitka , 15. 11. 2011 11:17)

Re: labradorský retrívr

(Hejzlar, 23. 10. 2016 21:40)

agi

(lucka, 6. 8. 2012 21:27)

(agi je male stene ale moc kouse) ji nejcasteji pedigry

historie

(Veronika, 30. 6. 2012 14:09)

Historie se píše s měkkym I, rve to oči!!!

labradorkyne

(Tomas, 3. 2. 2012 21:00)

Dobry denmuzu se zeptat do kolika stupnu muze byt venku tet v tech mrazech?Dekuji za odpoved

chyba

(Pavlína, 24. 5. 2011 11:51)

Opravte si hrubky -text na uvodní stránce do očí bijíci hystorie správně historie a další ( od hlavi- rod ženský vzor žena- HLAVY-ženy)
Je to škoda stránky jsou pěkné ,ale ty chyby snižují úroveň.

Pavlína

:)

(Bára, 26. 1. 2011 19:19)

Parádně vytvořené stránky, užitečné informace, ale pokuste se znova přečíst si text a upravit alespoň do očí bijící hrubky ( jako např: od hlavi a mnoho dalších..) Hodně to snižuje úroveň textu.

Labra v boudě

(miloš.valtr@seznam.cz, 1. 12. 2009 20:27)

Máme labrouše celoročně venku.Spí v boudě ,na vchodu má v zimě "závěs" aby mu tam netáhlo. Myslím si, že je spokojenější přes den venku než by byl v bytě.Běhá si po zahradě a venčí se podle potřeby.Když chce je zalezlý v boudě, nebo naopak se vyhřívá na sluníčku. Hrají si s kocourem, kdyby mohl kamarádil by i se slepicemi. Ale nehlídá.Každého vítá.Je to pes vítací, ne hlídací. Když přijdeme jde s námi domů a na noc ven.

spaní

(milos valtr, 21. 10. 2009 16:27)

Dobrý den,
vzal jsem si labradora z útulku a pracuji na 12 hodinové směny. Rozešel jsem se s přítelkyní a tak jsem udělal u domu zateplenou doudu v kůlně. Tak by mě zajímalo jestli toto plemeno nějak nebude trpět. Popřípadě nějakou radu. Děkuji milos.valtr@seznam.cz